Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Dalsze losy byłych żużlowców Stali Rzeszów


Wszystko o Stali Rzeszów


Którego z zawodników zagranicznych najlepiej wspominasz?
Zoltan Adorjan 38%  38%  [ 109 ]
Brian Andersen 21%  21%  [ 60 ]
Bohumil Brhel 13%  13%  [ 36 ]
Antonin Kasper 14%  14%  [ 41 ]
Georgi Petranow 2%  2%  [ 5 ]
Joe Screen 6%  6%  [ 17 ]
Inny 6%  6%  [ 16 ]
Liczba głosów : 284
Opcje      Szukaj
Post 21 lut 2006, o 00:44
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Niestety nie za dobrze z Toniczkiem...

Dziennik Speedway.info.pl napisał(a):
Tony w szpitalu!

W miniony weekend za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej http://www.start.gniezno.pl napłynęły niepokojące nie tylko kibiców z Gniezna informacje na temat stanu zdrowia Antoniego Kaspera. Niezwykle ceniony i szanowany w pierwszej stolicy zawodnik trafił, bowiem do szpitala, a powód hospitalizacji nie był wcale błahy! Zator nerki, a w konsekwencji zabieg jej usunięcia, jaki przeprowadzili na Kasperze specjaliści krzyżuje najbliższe plany Tony'ego. Oczywiście zdrowie byłego zawodnika jest w tym momencie najważniejsze, ale jak zapewniają jego najbliższych samopoczucie rekonwalescenta jest dobre i rokuje nadzieje na szybki powrót do sprawności sprzed operacji.

Mimo wszystko na chwilę obecną pod wielkim znakiem zapytania stanął przyjazd Kaspera do Gniezna, gdzie w roli gościa honorowego miał uczestniczyć w piątkowej Speedway Gali. Ostateczna decyzja należy jednak do lekarzy i samego żużlowca, który jednak za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Startu Gniezno, pozdrawia wszystkich swych sympatyków i jednocześnie zapewnia, że zrobi wszystko, aby spotkać się z kibicami sportu żużlowego w Grodzie Lecha.

Popularnemu w całym środowisku żużlowym zawodnikowi, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 22 lut 2006, o 16:49
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Trochę o Jasiu Krzystyniaku, który aktualnie tresuje częstochowskie Lwy:

http://sport.gazeta.pl/zuzel/1,64951,3141989.html

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 6 mar 2006, o 10:08
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 17:20
Posty: 2233

Zobacz profil 
Robert Miśkowiak:
Cytuj:
Jadę do Ipswich szybciej, gdyż we wtorek będę chciał się wprowadzić do mieszkania, w którym będę mieszkał przez cały sezon. Będę chciał też zorganizować swój warsztat. W Anglii będzie mi pomagał Maciej Pietraszek z Rzeszowa, który współpracował już też m.in. z Karolem Baranem. Maciej będzie też odpowiedzialny za mój sprzęt oraz odbieranie mnie z lotnisk. Na Wyspy Brytyjskie zabrałem ze sobą dwa kompletne motocykle, zapasowy silnik oraz cały osprzęt - mówi mistrz świata juniorów z 2004 roku.


No to Maciej będzie "majstrował" Miskowi w Anglii ...

_________________
Obrazek


           
Post 8 mar 2006, o 15:29
 
Senior
Senior

Dołączył: 25 wrz 2004, o 09:26
Posty: 257

Zobacz profil 
blackmann napisał(a):
Adam Janik - kierowca MPK
Antoni Krzywonos - nie żyje!
Ryszard Czarnecki - przebywał we Francji, ale obecnie nie wiem
Eugeniusz Błaszak - wiadomo!
Piotr Podrzycki - podobno ma stację paliw w Gnieźnie
Zbigniew Pencak - jeździł kiedyś taksówką, teraz nie wiem
Eugeniusz Bański - był dobrym mechanikiem w "Stali" , potem pracował na WSK
Jan Inglot - obecny toromistrz
Jak sobie coś przypomnę to napiszę.


Sorry Że Tak pytam ale w sumie coś mnie zasoczyło mianowicie Jan Iglot to bliski znajomy mojej rodzinki :D ale nie słyszałam że jeździł na żużlu ?? hehe napiszcie jak mu szło :P ogólnie z góry dzięki :)

_________________
25.09.05 Tego Dnia W Rzeszowie Nikt Do Końca Życia Nie Zapomni Siedmiu Żużlowców Sprawiło Radość Pietnastu Tysiącom Ludzi.
_________________
Z :)
K :) ---> DERBY SĄ NASZE!!!
S :) :twisted:
_________________


           
Post 8 mar 2006, o 22:45
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Faneczka - Jan Inglot był mniej więcej rówieśnikiem Bogdana Ciupaka, i prezentował zbliżony do Niego poziom. Jeśli dobrze pamiętam (ale nie jestem pewny), to zakończył karierę po skomplikowanym złamaniu nogi.


           
Post 8 mar 2006, o 23:23
 


blackmann napisał(a):
Zbigniew Pencak - jeździł kiedyś taksówką, teraz nie wiem

a teraz przebywa we Francji, to mój wujek :D :wink:


           
Post 31 paź 2006, o 23:32
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Tak mi się przypomniało... Jeśli Ten zawodnik już gdzieś tu był, to przepraszam... Nie wiem co się z Nim dzieje, ale był taki żużlowiec... Krystian Długopolski.


           
Post 1 lis 2006, o 01:14
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Blackmann, pewny jesteś? Bo mi się on bardziej kojarzy ze skoczkiem narciarskim.


           
Post 1 lis 2006, o 01:37
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Hmmm... No, wiesz MaK - teraz to taki pewny nie jestem... Ale o podobnym nazwisku to jakiś "żużlarz" był! - Jak Ktoś by wiedział o kogo mi chodzi - niech napisze!!! To było gdzieś - koniec lat '80, a początek '90. Był chudy, i dość wysoki...


           
Post 1 lis 2006, o 02:58
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Jesli ktos ma kontakt do byłego/byłych żużlowców Stali bardzo prosze o kontakt na priv, gg badz maila

gg: 3146291

poczta: gzdrozd@onet.eu


w ogole jesli ktos ma zdjecia, plakaty, afisze, programy, wyniki!!!, plastrony lub chodzi na speedway w Rzeszowie od ponad 20 lat prosze o kontakt.

prośba w zwiazku z powstajacą publikacja o historii rzeszowskiego żużla

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 3 lis 2006, o 02:08
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Wracajac do tematu - caly memorial Nazimka w naszym parku maszyn spedzil Mariusz Fierlej, ktory jednak nie trafil do wiezienia - sprawe zamknieto z powodu braku dowodow ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 3 lis 2006, o 12:40
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2003, o 17:19
Posty: 1091

Zobacz profil 
Jeszcze sprawy nie zamknięto :P:P:P Na razie został Mariuszowi uchylony dozór policyjny. Wszystko zmierza do tego, by został uniewinniony. W tej chwili czekam jeszcze na autoryzację tekstu przez Mariusza i niebawem w Tygodniku wspominki Mariusza z pobytu w więzieniu i nie tylko ;)


           
Post 15 lis 2006, o 19:37
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Maly powrot w przeszlosc ;)

Cytuj:
Obcokrajowcy w barwach Stali

Anglik Scott Nicholls, który podpisał w ubiegłym tygodniu umowę z rzeszowskim klubem jest siedemnastym obcokrajowcem w dziejach biało-niebieskich. Jak zaprezentuję się na tle swoich zagranicznych kolegów przekonamy się w przyszłorocznych rozgrywkach.


Pierwszym reprezentantem Stali Rzeszów spoza Polski był Bułgar Georgi Petranow, który później przyjął polskie obywatelstwo. W kolejnym sezonie działacze z miasta nad Wisłokiem postawili na południowych sąsiadów z Węgier: Zoltana Adorjana, Csabe Hella i Roberta Nagy’ego. Szczególnie ten pierwszy zapadł w pamięci kibiców, którzy do dziś wspominają jego wspaniałe występy. Bardzo ciepło fani z Rzeszowa wypowiadają się także na temat Briana Andersena, Antonina Kaspera i Joe Screena. Obecnie ich serca zdobywa Nicki Pedersen.

Najchętniej działacze z Rzeszowa sięgali do tej pory po zawodników z Anglii. Nicholls będzie szóstym zawodnikiem z tego kraju w barwach Stali. Ponadto kibice przy ulicy Hetmańskiej oglądali do tej pory pięciu Węgrów, czterech Szwedów oraz po trzech Duńczyków i Czechów. Działacze Stali kontraktowali po jednym żużlowcu z takich krajów jak: Australia, U.S.A., Rosja, Norwegia, Bułgaria i Ukraina.

Stal Rzeszów jest ewenementem, ponieważ w jej barwach startowało aż trzech obcokrajowców, którzy przyjęli polskie obywatelstwo. Mowa tu o Georgi Petranowie, Andy Smith’ie i Rune Holcie. Ciekawym przypadkiem jest także ś.p. Simon Wigg (Anglia), który w różnych okresach swojej kariery reprezentował także Holandię i Niemcy.

Pełna lista obcokrajowców Stali Rzeszów:

Zoltan Adorjan (1991 - 1995)
Brian Andersen (1995 - 1997)
Stefan Andersson (2001)
Niklas Aspgren (2003)
Laszlo Bodi (1999)
Craig Boyce (1996)
Bohumil Brhel (1999 - 2003)
Ronnie Correy (1993)
Siergiej Darkin (2000)
Charlie Gjedde (2004)
Gary Havelock (2000)
Csaba Hell (1991 - 1992, 1994)
Rune Holta (2006)
Antonin Kasper (1997 - 1999)
Andriej Karpow (2006)
Niklas Klingberg (2005)
Chris Louis (1993)
Mikael Max (2005)
Robert Nagy (1991)
Scott Nicholls (2007)
Nicki Pedersen (2006 - 2007)
Georgi Petranow (1990 - 1995)
Zdenek Schneiderwind (1994)
Joe Screen (1998 - 1999)
Andy Smith (1996)
Sandor Tihanyi (1992,1999)
Simon Wigg (1997)

UWAGA: nie uwzględniono Briana Kargera, Marka Lemona i Aleksandra Latosińskiego, którzy mimo podpisania umowy z różnych powodów nie wystąpili w żadnym meczu

Wszystkich chętnych kibiców prosimy o wysłanie nam swoich wspomnień związanych z żużlowcami spoza Polski reprezentujących nasz klub. Wspomnienia prosimy wysyłać na adres: k2@stal.rzeszow.pl. Najciekawsze już wkrótce opublikujemy na naszej stronie!

Krzysztof Szyszka


http://www.stal.rzeszow :)

P.S. Przy okazji dodalem ankiete z obcokrajowcami, a za jakis czas wrzuci sie z najlepszymi polskimi zawodnikami w barwach Stali :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 15 lis 2006, o 23:09
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
A kiedy to Mark Lemon i Latosinski mieli umowy w Rzeszowie? W sezonie 2000 Latosinski wystartowal jedynie w meczu towarzyskim i nigdy zadnej umowy nie podpisal. A skad ten Lemon?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 15 lis 2006, o 23:33
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Latosinski wydaje mi sie, ze podpisal. A wystapil chyba dwa razy w towarzyskich i dwa razy sie polamal :D

A co do Lemona to tutaj jestem pewien. W trakcie sezonu go zakontraktowali. Pamietam nawet, ze w tym czasie Wizja Sport robila relacje z BEL i bodajze Lorek z nim robil wywiad w parku maszyn i rozmawial wlasnie na temat startow w Stali. Ale tak wyszlo, ze nie wystapil w zadnym meczu.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 15 lis 2006, o 23:42
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lip 2003, o 21:22
Posty: 371

Zobacz profil 
W 2000 Latosinski nie mógł być oficjalnie zawodnikiem Stali, bo miał podpisany kontrakt w Tarnowie i pojechał tam coś w lidze, nawet nie wiem czy nie z Krosnem.

pzdr.


           
Post 16 lis 2006, o 01:58
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2328

Zobacz profil 
Bazyli ma rację. W barwach Unii objechał w 2000 jeden mecz, ale to nie był pojedynek z Krosnem, tylko Wandą Kraków. Zdobył całe 2 punkty w pięciu startach. Co do jego startów w Stali, pamiętam jedynie jego zawody towarzyskie z Włókniarzem Częstochowa, kiedy z Piotrkiem Winiarzem na pierwszym łuku wyłamali bandę.

_________________
Obrazek


           
Post 16 lis 2006, o 15:34
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Latosinski wydaje mi sie, ze podpisal. A wystapil chyba dwa razy w towarzyskich i dwa razy sie polamal :D

A co do Lemona to tutaj jestem pewien. W trakcie sezonu go zakontraktowali. Pamietam nawet, ze w tym czasie Wizja Sport robila relacje z BEL i bodajze Lorek z nim robil wywiad w parku maszyn i rozmawial wlasnie na temat startow w Stali. Ale tak wyszlo, ze nie wystapil w zadnym meczu.


Lemon nigdy w Stali kontraktu nie podpisal. A Latosinski - jesli wierzyc Bazylemu - rowniez takowego nie mial. Dowod? W sezonie 2000 byl limit 3 zawodnikow zagranicznych w skladzie. Stal miala Brhela i Havelocka, a potem zakontraktowala Darkina jako trzeciego.

Kiedy niby ten Lemon mialby byc w Stali zakontraktowany?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 16 lis 2006, o 15:36
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 2 maja 2003, o 10:59
Skąd: Stadion Stali :)
Posty: 3564

Zobacz profil 
Hmm
A ja pamietam dokladnie dodatek to badajze Nowin ten zuzlowy (nie wiem ktory rok,sporo czasu temu) i pamietam ze widzialem tam w kadrze nazwisko Lemon :wink:

_________________
Obrazek

Wyjazdy:
Sezon 2009 - Rybnik,
Sezon 2008 - Toruń, Zielona Góra, Tarnów, Krosno, Tarnów, Gdańsk
Sezon 2007 - Tarnów,Częstochowa,Wrocław, Wrocław GP (Leszno), Torun,Krosno MDMP,Leszno,Tarnów, Wrocław
Sezon 2006 -Tarnów,Rybnik,Krosno,Wrocław
Sezon 2005 - Krosno,Tarnów,Rybnik,Ostrów,Lublin
Sezon 2004 - Tarnów,Krosno,Lublin,Gniezno,Gorzów,Czestochowa
Sezon 2003 - Debrecen, Chorzów


           
Post 16 lis 2006, o 15:49
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
Mogl to byc tylko sezon 1998 lub 1999. W pozostalych Stal miala komplet obcokrajowcow, w 2001 byli tylko Brhel i Andersson, potem juz tylko Brhel no i Aspgren.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: speedway54 i 48 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi