Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Śmiac sie czy plakac, czyli proponowane zmiany-NOWE ZASADY!!


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 31 paź 2003, o 13:01
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 kwi 2003, o 22:43
Skąd: Rzeszów
Posty: 1645

Zobacz profil 
A mi sie zdaje ze to jest dobry pomysl z tym zakazem jezdzenia zawodnikow z GP. Wtedy przynajmniej chyba bardziej rozgladali sie za mlodymi obiecujacymi, zawodnikami. Przynajmniej ja tak mysle.


           
Post 31 paź 2003, o 13:22
 


ja sie ciesze z tego :twisted: przeciez nas nie stac na jekiegos dobrego obckokrajowca, a tak to poziom zagranicznych w naszej lidze bedzie w miare wyrownany :lol:


           
Post 1 lis 2003, o 01:22
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 lis 2002, o 11:06
Skąd: Domaradz
Posty: 349

Zobacz profil 
Dla mnie to jest przesada.Tak naprawde to o wszystkim decyduje kilku prezesow z extraligi i wszystko robia pod swoje kluby.Dlaczego ktos kto ma pieniadze ma cierpiec(np-Lublin)To jest niesprawiedliwe

_________________
trempala.forward.pl


           
Post 2 lis 2003, o 15:57
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 gru 2002, o 14:03
Skąd: na pewno nie z Tarnowa :-)
Posty: 252

Zobacz profil 
Hmmm....
Odwet za sezon 2003 ????????
Sami przeczytajcie:
Za "PŻ":

Cytuj:
"Jeżeli coś nas Polaków charakteryzuje, to bez wątpienia jest to umiejętność dopasowywania wszelkich przepisów pod siebie. Pół biedy jeśli jest to Jan Kowalski, który jest przeciętnym obywatelem naszego kraju, ma prawo tylko płacić podatki, brać udział w wyborach itp. On może sobie co najwyżej o czymś takim pomarzyć, a próba oszustwa kończy się zazwyczaj bardzo kiepsko, bo różne Urzędy Skarbowe, ZUS-y itp. trzymają rękę na pulsie. Gorzej, jeśli robi to ktoś na górze, a u nas w Polsce jest to tak powszechne, jak jedzienie chleba na śniadanie.

Skąd takie pesymistyczne myśli? Ano mamy nowe władze polskiego speedwaya, nowego przewodniczącego, którym jest pan Marek Karwan z Torunia, który oprócz tej funkcji jest nadal prezesem toruńskiego klubu. No właśnie... a Apator to jeden z przegranych sezonu 2003. Władowali mnóstwo kasy w Rickardssonów, Crumpów i Protasiewiczów, a złota w lidze nie ma. Przegrali z Włókniarzem Częstochowa, który miał teoretycznie słabszych Sullivana, Holtę czy Jonssona. Wraz z pojawieniem się nowego przewodniczącego pojawiły się nowe projekty. I jakoś tak dziwnie wydaje mi się, że one mają przede wszystkim uderzyć w Włókniarza.
Mogę jeszcze zgodzić się z przepisem ograniczającym liczbę obcokrajowców do jednego (wszak Apator też na tym straci). Ale oto pojawia się następująca propozycja odnośnie zawodników zagranicznych z polskim obywatelstwem: "Niech jeździ w polskich rozgrywkach na zasadzie krajowego zawodnika, ale tylko wówczas, gdy będzie reprezentował również nasz kraj w Grand Prix i Drużynowym Pucharze Świata" - to słowa pana Karwana na łamach toruńskiej prasy. Jeśli przepis wejdzie właśnie w takiej postaci, to jest to wyczyn naprawdę bardzo sprytny. Uderzy on tylko i wyłącznie we Włókniarza Częstochowa, bo Holta to jedyny zawodnik zagraniczny z polskim obywatelstwem startujący w Grand Prix. Nie mają takiego problemu Andy Smith, Krzysztof Słaboń, czy Andrzej Korolew. Ci panowie nie jeżdżą w Grand Prix ani w Drużynowym Pucharze Świata, więc konsekwencje związane z tym przepisem im nie grożą. Tym sposobem pan Karwan eliminuje Holtę, ale nie robi krzywdy pozostałym polskim klubom korzystającym z obcokrajowców z polskim obywatelstwem. Jeszcze do niedawna problemy z tego powodu mógłby mieć Krzysztof Cegielski, który w Grand Prix korzystał z licencji brytyjskiej.

Oczywiście może to być tylko niezręczność wypowiedzi i pan Karwan ma na myśli zupełnie co innego. Może przepis będzie dotyczyć również udziału w eliminacjach IMŚ czy IMŚJ. Jednak jedno można stwierdzić już dziś - wziął się ów pan ostro za przygotowania do sezonu 2004 i bardzo stara się, aby Apator tym razem już nie przegrał złota. Bo tak czy inaczej, na wprowadzeniu przepisów o obcokrajowcach Włókniarz ucierpi najbardziej. No chyba, że Rune Holta postanowi reprezentować Polskę w Grand Prix. Tylko ciekawe, co na to jego macierzysta federacja."

_________________
I love speedway !!! :)


           
Post 2 lis 2003, o 16:38
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
DUPA JASIU zgadazam sie z Karwanem jak ma jechac jako POLAK to wszedzie a nie gdzie mu sie podoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :twisted: :twisted:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 2 lis 2003, o 18:34
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2002, o 19:38
Skąd: USA
Posty: 1099

Zobacz profil 
Argument pana Karwana jest naprawde mocny ... niezle to sobie wykombinowal :lol: To jest przyklad jak mozna wykorzystujac wartosci narodowe dbac o wlasne interesy. Zaloze sie ze na 2 -3 sezony znowu bedzie reforma ligii :P
Jednak w tej kwestji Karwan ma racje.

_________________
Leave Me Alone


           
Post 2 lis 2003, o 18:47
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 kwi 2003, o 15:33
Skąd: von Reischoff
Posty: 1808

Zobacz profil 
Ja sie w pelni zgadzam. I nie wiem dlaczego autor tego od razu mowi o spisku przeciwko Włókniarzowei. Jak chce jezdzic jako Polak w Polsce to musi tez reprezentwoac nasz kraj w innych zawodach. Tak musi byc i tyle a ze Holta jezdzi we Włókniarzu to juz co innego. W tamtym sezonie denerwowalo mnie ze Holta jezdzi jako Polak w lidze, zdobywa mistrzostwo Polski ale juz w SPG jezdzi jako Norewg. Musi sie zdecydowac!!

_________________
Obrazek FC BAYERN MUNCHEN DEUTSCHE MEISTER 2005!

http://www.bayern.munchen.pl


           
Post 2 lis 2003, o 19:25
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:56
Skąd: rzeszów
Posty: 473

Zobacz profil 
jak rozumie w 1 lidze nie moze jechac zawodnik z GP. No nie wiem
Jest 8 klubów w ekstraklasie więc 8 może jechać ( zakontraktować można 2 ) ciekawa sytuacja -- ciekawe jak zawodnicy z GP będą wyrabiać finansowa bo przecież w poslkiej lidze nieźle zarabiają - a kasa na GP jest głównie z ligi....
Apator - Rickardsson
Włóknierz Sulivan
Bydgoszcz Loram
WTS Hancock
Leszno Adams
ZG Hamil-????
Tarnów Karlson
Rybnik Pedersen
Zostają CRUMP HOLTA NICHOLS MAX DRYML ciekawe jak dogadają się o ilość spodkań
z tego co rozumie cała 1 liga przewróci się do góry nogami.
Juniorzy w 13 biegu to dla Stali - tragedia........

_________________
joo


           
Post 2 lis 2003, o 19:32
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 kwi 2003, o 15:33
Skąd: von Reischoff
Posty: 1808

Zobacz profil 
ALe przynajmniej kluby nie beda musialy tyle pieniedzy wydawac na straniero. Obckorajowcy z poza SPG beda chcieli mniej pieniedzy (cghodzi o 1 lige) i to bedzie dla nas lepiej bo wiadomo jak jest. Żużlowcy maja tyle lig i meczy że nikt nie powinien sie maertwic o ich kase na Grand Prix. I jezlei Holta zgodzie sie jechac wszedzie w barwach Polski to Rune zostanie zapewne we Włókaniarzu i bedzie jezdzil jako Polak

_________________
Obrazek FC BAYERN MUNCHEN DEUTSCHE MEISTER 2005!

http://www.bayern.munchen.pl


           
Post 2 lis 2003, o 20:23
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
Obckorajowcy z poza SPG beda chcieli mniej pieniedzy (cghodzi o 1 lige) i to bedzie dla nas lepiej bo wiadomo jak jest

NO własnie ze teraz taki Darkin przypuscmy zobaczy ze jest najlepszy w 1 lidze i pomysli sobie ze nie ma konkurencji to wzrosna jego zadania finansowe bo nie ma konkurencji to jest jedn arg przeciw.I to jest równiez z strata dla zawodników bo tylko 8 bedzie w e-lidze a 16 reszta gdzie nie bedize ich nie znajda zatrudnienia
I bedize nizszy poziom w 1 lidze przez to moze bedzie mniejsza frekwencja bo ludzie nie beda chcili ogldac Darkinów ale bede chceili zobaczyc chocby takiego B.Pedersena!!!
To jest tylko dobre dla klubów ekstraligowych bo tam zawodnicy beda muslieli obnizyc swoje żadania a w 1 lidze spadnie atrakcyjnosc zawodów istnieje mozliwosc ze leszcze zaczna zadac duzo kasy i zawodnicy z SPG nie znajda zatrudnieniaWiec dla mnie ten przepis jest nieporozumieniem

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 2 lis 2003, o 20:33
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 kwi 2003, o 15:33
Skąd: von Reischoff
Posty: 1808

Zobacz profil 
Ja nie chcialbym miec Darkina. Nie jest stabilny i nie wiem czy mial lepsza srednia od Brhela. Zawodnicy zza granicy ktorszy nie sa jeszcze sławni - takich zawodnikow beda musieli szukac dzialacze. Chocby Ljunga, nie sadze aby ten chlopak zadal wiele albo inni. A nie uwazasz ze jest to z pozytkiem dla polskich zuzlowcow?? Z Pedersenem czy Karlssonem malo kto mial szanse a teraz przynajmniej nie bedize tak wielkije roznicy miedzy straniero a polakami. Teraz Grzesiu Kuzniar moglby pojedzic krajowym skladem:D:D:D:D: swoimi chlopakami

Ja wole ogladac naszych zawodnikow niz straniero:P:P:P:P:P:P

_________________
Obrazek FC BAYERN MUNCHEN DEUTSCHE MEISTER 2005!

http://www.bayern.munchen.pl


           
Post 2 lis 2003, o 20:39
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Dla mnie osobiście wprowadzenie tego, że w I lidze nie mogą jeździć zawodnicy z GP jest parodią. Zabraniają nam oglądania najlepszych zawodników na świecie...absurd! Natomist popieram całkowicie wprowadzenie biegu młodzieżowego (choć wiem jak będzie ten bieg wygladał w wykonaniu naszej druzyny). Również bardzo dornym posunięciem jest ograniczenie liczby "obcych" do jednego w meczu. A co do Holty to również jestem za, niech wybiera!


           
Post 2 lis 2003, o 22:35
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 kwi 2003, o 15:33
Skąd: von Reischoff
Posty: 1808

Zobacz profil 
Jedynie szkoda że nie będą mogli jeżdzić Nicky Pedersen i Lee Richardsson bo oni pokazują jak się jeżdzi innym. A poza nimi to i tak zaowdnicy pokroju brhela czyli żużlowcy z miejsc od 12-24 niczego szczególnego moim zdaniem nie pokazują. Może szanse dostanie Niklas Aspgern :P:P:P:P:P:D:D:D Mi to jakos w sumie nie przeszkadza że nie będzie tych zawodników. Nie sadze również atrakcyjność zawpodów. Co to za przyjemność ogfladac Pedersena i Richardssona daleko z przodu?? Dla mnie żadna. A tak to przynajmniej nie trzeba bedzie wydawac kroci w 1 Lidze i na E-lige będzie można zbierac na jakiegos lepszego straniero.

_________________
Obrazek FC BAYERN MUNCHEN DEUTSCHE MEISTER 2005!

http://www.bayern.munchen.pl


           
Post 2 lis 2003, o 22:46
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Cytuj:
A tak to przynajmniej nie trzeba bedzie wydawac kroci w 1 Lidze i na E-lige będzie można zbierac na jakiegos lepszego straniero.


Ale jak druzyna nie ma kasy to nie kontraktuje drogiego obcokrajowca i to wszystko !!!!!


           
Post 2 lis 2003, o 23:30
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
Jedynie szkoda że nie będą mogli jeżdzić Nicky Pedersen i Lee Richardsson bo oni pokazują jak się jeżdzi innym. A poza nimi to i tak zaowdnicy pokroju brhela czyli żużlowcy z miejsc od 12-24 niczego szczególnego moim zdaniem nie pokazują

A Bjarne Pedersen a Jesper Jensen i inni bo przeciez Brhel był na 19 msc wiec przed nim jest wielu jeszcze innych dobrych :wink: I moze Darkiny i ta cały reszta cos wiecej pokazują :?: :!:
Cytuj:
Mi to jakos w sumie nie przeszkadza że nie będzie tych zawodników. Nie sadze również atrakcyjność zawpodów. Co to za przyjemność ogfladac Pedersena i Richardssona daleko z przodu??

Jaklie dalekie z przodu a nieprzypominasz sobe ja było u nas z Rybnikiem w 1 starcie jak MAciek walczył z Pedersenem to było emocje.I przeciez mozna sie równiez emocjonowac ich walka miedzy soba!!.I dla mnie to tez dziwne pieszesz ze ci nie przeszkadaza to po co kontrkatuje sie strenieri zeby podnies poziom i uatrakcyjnic zawody! Im lepsi zawdonicy na swiecie tym lepiej i bardziej atrakcyjnie zawody! :wink:Przeciez nie mozna sie zamykac na swoich chłopaków :lol:

I jest jesze jedn powód o jakim zapomniałem BARAZE jak to sobie wyobrazic my jedziemy z jakims słabym strenieri np.Darkin a tu oni maja jakiegos znakomitego z pierwszej 10 SPG to jakie my mamy szanse!!!! :? :? [/list]

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 3 lis 2003, o 08:09
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 gru 2002, o 19:38
Skąd: USA
Posty: 1099

Zobacz profil 
Moze mi ktos wytlumaczy czemu ma sluzyc ten przepis ze zawodnicy z GP beda mogli jezdzic tylko w Extralidze? Czy to ma podniesc poziom Extraligii czy obnizyc prestiz pozostalych lig.
Moim zdaniem akurat ten przepis jest do bani...

_________________
Leave Me Alone


           
Post 3 lis 2003, o 08:48
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 15 lis 2002, o 15:20
Skąd: Rzeszów
Posty: 2022

Zobacz profil 
przestancie biadolic bo jeszcze to nie jest pewne na 100%... nie masz się czymd podniecać:P

_________________
TYLKO STAL ZKS!!!!!!!!


           
Post 3 lis 2003, o 09:02
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 kwi 2003, o 15:33
Skąd: von Reischoff
Posty: 1808

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Jaklie dalekie z przodu a nieprzypominasz sobe ja było u nas z Rybnikiem w 1 starcie jak MAciek walczył z Pedersenem to było emocje.I przeciez mozna sie równiez emocjonowac ich walka miedzy soba!!.I dla mnie to tez dziwne pieszesz ze ci nie przeszkadaza to po co kontrkatuje sie strenieri zeby podnies poziom i uatrakcyjnic zawody! Im lepsi zawdonicy na swiecie tym lepiej i bardziej atrakcyjnie zawody!
To był jedyny raz a potem to jezdzil Pedersen przed naszymi nawet Ciapkiem. Mial zawsze kilka metrow a przed innymi nawet kilkanaście. Walką miedzy nimi?? Co Ci z jednego czy dwóch biegów. Nie zaqwsze beda walczyc. A poza tym do końca miałeś nadzieje że u nas będzie Nicky?? :shock: Kontraktuje sie po to aby miec silniejsza drużyne. Jakos Brehla nigdy nie jezdzil ładnie i pieknie tylko bardzo dobrze sobie radzil i dlatego go bralismy. Dla mnie są atrakcyjne zawody nawet bez tych najlpeszych. Ja nie przychodzre na żużel aby patrzeć na Pedersena czy Richardssona ale żyby zobaczyć jak Kuciapa czy Baran i jak "Siwy" jezdzil. Mnie o wiele barziej cieszyla ich jazda niz obcokrajowców, ponieważ to sa wychowankowie. Straniro jest po to aby przedewszystkim wzmocnic drużyne a nie pieknie jezdzic.
Jazda Jespera Jensena jakos nigdy mi do gustu nie przypadała.

To chodzi tez o finanse zespolow z nizszych lig ktore nie maja pieniedzy na utrzymywanie zagranicznych. Nie ktore kluby nawet nie mialyby na jednego ze SPG a ten przepis w miare wyrówna poziom straniro. Moim zdaniem teraz nie sila druzyny nie bedzie sie opierala na obcokrajowcu ale na seniorach. Ja was nie rozumieme. Przeciez jest to z korzyscia dla naszego klubu a Wy tak tego przepisu nie chcecie. :shock:

_________________
Obrazek FC BAYERN MUNCHEN DEUTSCHE MEISTER 2005!

http://www.bayern.munchen.pl


           
Post 3 lis 2003, o 10:14
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
haj napisał(a):
To chodzi tez o finanse zespolow z nizszych lig ktore nie maja pieniedzy na utrzymywanie zagranicznych.

Tu akurat mamy do czynienia z malym paradoksem, bo obcokrajowcy bardzo czesto sa nawet tansi od krajowych jezdzcow. Na przyklad drugoligowe kluby byly za tym, by rowniez w drugiej lidze jezdzili obcokrajowcy. Ale oni nie maja nic do gadania, bo decyzje podejmuje sie w ich imieniu. Totalna bzdura!


           
Post 3 lis 2003, o 15:20
 
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
No włąsnie skad to ty wiesz ze obcokrajowcy sa drozsi od krajowych :?
Cytuj:
To był jedyny raz a potem to jezdzil Pedersen przed naszymi nawet Ciapkiem. Mial zawsze kilka metrow a przed innymi nawet kilkanaście. Walką miedzy nimi?? Co Ci z jednego czy dwóch biegów

Dałem przykład przeciez nie zawsze jest tak ze obcojrajowiec az tak odjezdza reszcie!!!!!!
Cytuj:
A poza tym do końca miałeś nadzieje że u nas będzie Nicky??
Moze i miałem ale co to ma do tematu!!!!!!!!!
Cytuj:
Dla mnie są atrakcyjne zawody nawet bez tych najlpeszych. Ja nie przychodzre na żużel aby patrzeć na Pedersena czy Richardssona ale żyby zobaczyć jak Kuciapa czy Baran i jak "Siwy" jezdzil. Mnie o wiele barziej cieszyla ich jazda niz obcokrajowców, ponieważ to sa wychowankowie. Straniro jest po to aby przedewszystkim wzmocnic drużyne a nie pieknie jezdzic.
Jazda Jespera Jensena jakos nigdy mi do gustu nie przypadała.
To powiedz mi wogóle po co sie obcokrajowców kontraktuje bo po twoich wpisach wynika ze ich wogóle nie potrzeba!!!!
Cytuj:
To chodzi tez o finanse zespolow z nizszych lig ktore nie maja pieniedzy na utrzymywanie zagranicznych. Nie ktore kluby nawet nie mialyby na jednego ze SPG a ten przepis w miare wyrówna poziom straniro. Moim zdaniem teraz nie sila druzyny nie bedzie sie opierala na obcokrajowcu ale na seniorach. Ja was nie rozumieme. Przeciez jest to z korzyscia dla naszego klubu a Wy tak tego przepisu nie chcecie

Przeciez teraz bedzie po jednym obcokrajowcu w meczu czyli do ekstraligi załapia sie najlepsi a zeby sie załapac beda musili obnizyc swoje zadania i przktycznie 8 sie załapie a reszte 16co z nimi jak wejdzie ten głupkowaty przepis!!!!!A jesli nei wejdzie to ta 16 tez bedzie musiał obnizyc swoje zadania w stosunku do klubów z 1 ligi zeby sie tam załpac wiec nie wiem o co ci chodzi jak piszesz cały czas o kasie!!!!!!
BO ja jesli maja byc obcokrajowcy i jest mozliwosc tak w tym sporcie ze moga najlepsi na swiecie jezdzic nie chce zeby przez jeden głupi przepis bedu musiał ogldac Szatmarich Darkinów i innych!!!!!!!

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi