Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Żurawie czy mewy?


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 25 lip 2003, o 18:21
 Żurawie czy mewy?
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 13 lis 2002, o 16:54
Posty: 958

Zobacz profil 
Witam.
Jakby nie patrzył Stal znaczek ma JEDEN. Jaki - patrzcie w górny, lewy róg ;). Oto i widzimy jakiegoś białego ptaszka z fajnym, jakże dla nas charakterystycznym, skrzydłem. Tylko czemu kibole piłkarscy mienią się wojownikami białej mewy? Kiedyś jak byłem młody (patrz: avatar :)) to sobie dzieci tak to tłumaczyły, że na piłce jest to mewa, a na żużlu żuraw :). Przyznacie jednak, że było to żałosne tłumaczenie :))). Może ktoś z Was, waszych starszych zna historię powstania naszego znaczka? Może ma ktoś z Was książkę "Barwy Stali" i tam jest to napisane? Wydaję mi się, że przydałoby się wiedzieć, jakiego ptaka reprezentujemy. :)) Liczę na owocną dyskusję.
Pozdrawiam.


           
Post 25 lip 2003, o 22:16
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 18 kwi 2003, o 18:19
Skąd: Rzeszów
Posty: 11

Zobacz profil 
Oto co na ten temat znalazłam w książce Janusza Klicha "Barwy Stali": "...Ponieważ nie czas i miejsce omawiać te zmiany, ograniczymy się do stwierdzenia, że i w Stali - klubie przecież młodym - odcisnęły one wyraźne piętno, w pozytywnym sensie. "Stal" nie miała przedwojennej tradycji ani nazwy, do której mogłaby wówczas powracać, więc w swym zewnętrznym wizerunku postanowiła ściślej podkreślić więzy, jakie od początku wiązały ją z macierzystym zakładem - Wytwórnią Sprzętu Komunikacyjnego w Rzeszowie. Dlatego właśnie wówczas pojawił się nowy znak klubowy - stylizowany żuraw, którego projektantem był b. piłkarz Edward Budziński. Znak ten uwieńczony został na rewersie klubowego sztandaru, który podczas obchodzonego w 1959 r. jubileuszu XV-lecia klubu w ręce kapitanapiłkarskiej drużyny Ryszarda Skiby, przekazał sportowcom i działaczom "Stali" jej nowy prezes inż. Władysław Janik (w r.1958 i 1959 funkcję prezesa klubu pełnił mgr Tadeusz Kuleszo)..."
Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
Pozdrawiam


           
Post 25 lip 2003, o 22:54
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 11:38
Skąd: z wody
Posty: 546

Zobacz profil 
A widział kto mewę z taką długą szyją??? (no chyba, że te półgłówki z piłki widzieli) Jest jeszcze jedna możliwość. Może ta mewa ŻURAWIA zapuszcza? :D 8-)


           
Post 25 lip 2003, o 23:09
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 kwi 2003, o 11:53
Skąd: Nowe Miasto
Posty: 138

Zobacz profil 
żuraw...

_________________
Tabele ligowe lig piłkarskich - liga angielska, polska, niemiecka, francuska i wiele innych, wyniki na żywo:
------------------> http://www.tabeleligowe.pl<------------------


           
Post 25 lip 2003, o 23:12
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 kwi 2003, o 21:04
Posty: 515

Zobacz profil 
to to niejest kaczka...? :P

_________________
Obrazek


           
Post 26 lip 2003, o 03:26
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 23:08
Skąd: Z dupy
Posty: 796

Zobacz profil 
SHARK napisał(a):
(no chyba, że te półgłówki z piłki widzieli)


te koles pokaz mi sie na jakims meczu i powiedz swa kasywa to bedziesz mial ciezka przeprawe.
dotad nikogo nie obrazalem ale za to haselko dotyczy cie dozywotni ban balwanie

_________________
WOLNOSC!!!


           
Post 26 lip 2003, o 07:34
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 18:30
Posty: 2654

Zobacz profil 
Shark to, ze koroner jest kibicem pilkarskim nie oznacza, ze wszystko Ci wolno... pierwsze i ostatnie ostrzezenie...

A wracajac do tematu to proste ze zurawia mamy w herbie...

_________________
Sveriges Radio P3


           
Post 26 lip 2003, o 10:38
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
Nom mi to wyglada na zurawia :D Tak mi sie przynajmniej wydaje :P No bo mewa taka jakas mniejsza z mniejsza szyja by chyba byla :P Ale moze sie myle hehehe :D Mam nadzieje ze teraz nie wyiarze sie klutnia :D

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Post 26 lip 2003, o 10:53
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 13 lis 2002, o 16:54
Posty: 958

Zobacz profil 
No to Ewelina rozwiązała tą kwestię (dzienks!!!)
I wiecie co, wychodzi na to, że kopacze nawet nie wiedzą, komu kibicują ;)))
Pozdro.


           
Post 26 lip 2003, o 14:24
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 19:18
Skąd: Rzeszów
Posty: 722

Zobacz profil 
koroner napisał(a):
dotad nikogo nie obrazalem


LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL buheheheheh ;]]]]] pamiec szwankuje? ;P Rozwaliles mnie tym... ;d

PS Sorry za taki post ale takie teksty sa rozbrajajace

_________________
Obrazek


           
Post 26 lip 2003, o 17:32
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 23:08
Skąd: Z dupy
Posty: 796

Zobacz profil 
zauwaz ze ja zawsze bronilem sekcji pilkarskiej gdy ktoras motomysz atakowala, ale jako pierwszy nie wyzywalem nikogo od polglowkow. nawet z errorem jak sie klocilismy to pierwsze on bluzgal na mnie

_________________
WOLNOSC!!!


           
Post 26 lip 2003, o 18:26
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
A może to jest pterodaktyl? :P


           
Post 26 lip 2003, o 18:27
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 19:18
Skąd: Rzeszów
Posty: 722

Zobacz profil 
To, ze ktos pierwszy zaczal nie znaczy ze Ty rowniez musisz na niego bluzgac, zreszta co to za wytlumaczenie, ze ktos pierwszy zaczal? Tak sie male dzieci tlumacza.
A co z wyzwiskami w moim kierunku? Czy ja pierwszy Ciebie obrazalem (tak w ogole to Cie jeszcze nie obrazilem) czy obrazilem sekcje pilkarska ze musiales ja bronic wyzwiskami? Powiesz, ze mialem taki avatarek ktory obrazal twoj klub ale Ty twierdzisz, ze bronisz sekcji pilkarskiej a ja sie pilka w wykonaniu Stali nie interesuje wiec chodzilo o sekcje zuzlowa, poza tym ten avatar mialem przez 10 minut w czasie kiedy Ty nie wchodziles na to forum z roznych powodow ale po kilku tygodniach od tego wydarzenia napisales bluzgi na mnie...Tak w ogole to jaki jest cel twoich wypowiedzi na tym forum? Bo jak na razie powodujesz tylko klotnie i starasz sie wszystkich przekonac, ze pilka to lepszy sport od zuzla (nie liczac prowadzenia przez Ciebie typera).

_________________
Obrazek


           
Post 26 lip 2003, o 18:46
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 23:08
Skąd: Z dupy
Posty: 796

Zobacz profil 
ozeszty motomyszo mala, skoro bluzgasz na moj klub to tak jakbys bluzgal na mnie, a co do mojego przebywania na forum to nie powinno cie dotyczyc to.


Cytuj:
To, ze ktos pierwszy zaczal nie znaczy ze Ty rowniez musisz na niego bluzgac, zreszta co to za wytlumaczenie, ze ktos pierwszy zaczal? Tak sie male dzieci tlumacza.


nikt nie bedzie na mnie bluzgal i nazywal mnie polglowkiem.
kiedys error jak mnie obrazil to ja nie moglem stac jak owca tylko sie bronilem. teraz nie rozumie cie poniewaz widzisz ze koles mnie obraza bez powodu a ty bronisz tego typa. pomysl troche a nie rob z siebie kretyna (niestety tak sie teraz zachowujesz)




Cytuj:
A co z wyzwiskami w moim kierunku? Czy ja pierwszy Ciebie obrazalem (tak w ogole to Cie jeszcze nie obrazilem)


obraziles moj klub, a kazdy kto obraza moj klub jest dla mnie przegrany na starcie

Cytuj:
czy obrazilem sekcje pilkarska ze musiales ja bronic wyzwiskami? Powiesz, ze mialem taki avatarek ktory obrazal twoj klub ale Ty twierdzisz, ze bronisz sekcji pilkarskiej a ja sie pilka w wykonaniu Stali nie interesuje wiec chodzilo o sekcje zuzlowa


posluchaj:
wali mnie czy obrazales sekcje ta czy ta, wazne ze herb mojego klubu byl profanowany.
zaloz se obrazek jasolow i wogole jak to juz mowilem a nie miej obrazka "ZKS STAL RZESZOW" bo nie jestes godny aby sie pod nim podpisywac

Cytuj:
Tak w ogole to jaki jest cel twoich wypowiedzi na tym forum?


napewno nie konwersacja z toba i tobie nie musze sie tlumaczyc co tu robie, jednak ci odpowiem.
wchodze tu i czytam (jak to juz kiedys mowielm) normalnie bym ise nie wpisywal, a glos zabieram jak cos jest pisane sprzeczne z moim zdaniem albo jak sa obrazane moje idealy.

Cytuj:
Bo jak na razie powodujesz tylko klotnie i starasz sie wszystkich przekonac, ze pilka to lepszy sport od zuzla


nie staram sie namowic ze pilka jeste sportem lepszym od zuzla lecz pokazuje jaka jest prawda. a czy jest to kolko wzajemnej adoracji???
na takim forum trzeba sie klocic, jest o wiele ciekawiej a teraz tym swoim postem wracasz do tematu ktory jest co chwile walkowany i nie bede na niego juz wiecej pisal.

CZY TO JEST NORMALNE ZE ZWROVILEM KOMUS UWAGE A KOLES ZACZYNA TEMAT KTORY JEST JUZ W KILKU WATKACH PORUSZANY?????????
POTEM POWIECIE ZE JA ZACZYNAM GLUPIE TEMATY A MACIE TU PRZYKLAD ZE BRONIE TYLKO SWYCH RACJI
KONIEC TEMATU NA LINI PILKA: ZUZEL

_________________
WOLNOSC!!!


           
Post 26 lip 2003, o 19:38
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 19:18
Skąd: Rzeszów
Posty: 722

Zobacz profil 
koroner napisał(a):
skoro bluzgasz na moj klub to tak jakbys bluzgal na mnie


Troche fanatyczne stwierdzenie, mi akurat zwisa jesli jakis "buczok" bluzga na Stal, to tylko klub ktoremu kibicuje a to, ze jakis fanatyk na niego bluzga malo mnie obchodzi...pobluzga sobie i bedzie szczesliwy.

Cytuj:
teraz nie rozumie cie poniewaz widzisz ze koles mnie obraza bez powodu a ty bronisz tego typa. pomysl troche a nie rob z siebie kretyna (niestety tak sie teraz zachowujesz)


Ja kogos bronie? Pokaz mi w ktorym miejscu? Zwrocilem tylko uwage na to ze napisales ze dotad nikogo nie obrazales.

Cytuj:
obraziles moj klub, a kazdy kto obraza moj klub jest dla mnie przegrany na starcie


Piszesz ze bronisz tylko sekcji pilkarskiej a ja obrazielm zuzlowa...

Cytuj:
wali mnie czy obrazales sekcje ta czy ta, wazne ze herb mojego klubu byl profanowany


Bylo napisane ZKS, czy to jest herb? Btw ZKS to rowniez Unia Tarnow jest ;]

Cytuj:
zaloz se obrazek jasolow i wogole jak to juz mowilem a nie miej obrazka "ZKS STAL RZESZOW" bo nie jestes godny aby sie pod nim podpisywac


W podpisie mam loga wszystkich klubow z Polski wiec nie bede usuwal Stali. Czemu niby nie jestem godzien? Przeprosilem za to co zrobilem i wyjasnilem cala sytuacje

Cytuj:
tobie nie musze sie tlumaczyc co tu robie, jednak ci odpowiem.
wchodze tu i czytam (jak to juz kiedys mowielm) normalnie bym ise nie wpisywal, a glos zabieram jak cos jest pisane sprzeczne z moim zdaniem albo jak sa obrazane moje idealy


Dzieki, now I can die happy.

Cytuj:
a czy jest to kolko wzajemnej adoracji???


Nie, juz wiele klotni bylo na tym forum.

Cytuj:
na takim forum trzeba sie klocic, jest o wiele ciekawiej


Niepowiedzialbym, zeby sie nie nudzic na forum jest duzo sposobow.

Cytuj:
a teraz tym swoim postem wracasz do tematu ktory jest co chwile walkowany i nie bede na niego juz wiecej pisal


To jest tylko jedno zdanie o tym co robisz na tym forum caly post nie dotyczy tylko tego...

_________________
Obrazek


           
Post 26 lip 2003, o 20:03
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 13 lis 2002, o 16:54
Posty: 958

Zobacz profil 
Panowie, Wasze tematy są nie na temat!!!
Zresztą ten temat można juz zamknąć.
Już się potwierdziło (dzięki Ewelinie), że w herbie mamy żurawia!


           
Post 26 lip 2003, o 21:24
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 18 kwi 2003, o 18:19
Skąd: Rzeszów
Posty: 11

Zobacz profil 
Cieszę się, że mogłam pomóc.


           
Post 7 lut 2005, o 17:00
 
Weteran
Weteran

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:21
Skąd: Łorsoł
Posty: 3056

Zobacz profil 
Temat wlasciwie byl juz zamkniety, ale...

Mam wlasnie w rekach statut klubu. I - o dziwo - w paragrafie szostym napisane jest:

"Godlem Klubu jest stylizowana biala mewa na niebieskim tle z napisem ZKS "Stal" Rzeszow".

Wiec jak jest? Blad w statucie klubu? Co prawda na pierwszej stronie jeden z dyrektorow potwierdza "za zgodnosc z orginalem", ale czy tak duzy blad moglby sie znalezc w statucie?


           
Post 7 lut 2005, o 17:19
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 20 lis 2003, o 19:43
Skąd: tarnów
Posty: 441

Zobacz profil 
O kurde, ale hicior! Prze jaja! Po tylu latach okazuje sie, ze na plastronach rzeszowscy zawodnicy mieli mewy nie zurawie! Bo spadne z krzesla. Toz to trzeba teraz przepisywac i zmieniac ksiazki do historii, mase innych wydawnictw i publikacji! Nie do wiary! Lece z tym na forum tarnowskie, ale bedzie ubaw. :)

PS. Toz to tak samo jakby:
- rawickie niedzwiedzie okazaly sie swistakami,
- leszczynskie byki baranami,
- torunskie anioly dziadkami mrozami,
- lubelskie koziolki owcami,
- zielonogorskie Myszki Miki Myszkami Mini
- bydgoskie gryfy lwami,
- wroclawskie lwy tygrysami,
- Miriam facetem.

_________________
(Nie)Prawdopodobnie kompletny
==>>rozkład jazdy 2006<<==

by gushman


           
Post 7 lut 2005, o 17:29
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2003, o 15:24
Posty: 2019

Zobacz profil 
gushman napisał(a):
O kurde, ale hicior! Prze jaja! Po tylu latach okazuje sie, ze na plastronach rzeszowscy zawodnicy mieli mewy nie zurawie! Bo spadne z krzesla. Toz to trzeba teraz przepisywac i zmieniac ksiazki do historii, mase innych wydawnictw i publikacji! Nie do wiary! Lece z tym na forum tarnowskie, ale bedzie ubaw. :)


Ja nie wiem co to za sensacja?? Od kiedy pamietam miedzy kibicami toczy sie spor o to czy w herbie jest mewa czy zuraw... Wiekszosc ludzi z pilki uwaza ze w herbie jest mewa (Wojownicy Bialej Mewy), natomiast zuzlofani uwazaja ze w herbie jest zuraw...
Ja moge powiedziec od siebie, ze moim zdaniem jest to zuraw a wywnioskowuje to na podstawie "Barw Stali"
:)

_________________
Jestem młodszym synem Marii i Władysława. W odróznieniu od reszty rodzeństwa nie ukończyłem żadnych studiów. Jestem przysłowiową złotą rączką, dawniej pracowałem jako glazurnik, teraz jestem taksówkarzem. Jestem żonaty, moja żona ma na imię Grażynka, jestem ojcem trójki dzieci - małej Kasi, a także dwójki adoptowanych dzieci - Maćka i Bożenki.

Pozdrawiam


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mleko, RychuZKS i 29 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi